Uber na stałe zadomowił się w większości polskich miast i powoli staje się jednym z głównych środków komunikacji miejskiej. Praca kierowcy Ubera to nie tylko sposób na dorobienie do dotychczasowej pensji, ale i ciekawa alternatywa dla osób, których nie satysfakcjonuje monotonna praca z mechanicznie powtarzanymi w ciągu jej trwania czynnościami. Praca kierowcy Uber to nie tylko możliwość elastycznego dopasowania grafiku, ale i szansa na spotkanie ciekawych osobowości z całego świata oraz nieszablonowe zajęcie, które nie pozwoli Ci się nudzić. Dowiedz się jakie formalności należy spełnić by zostać kierowcą Ubera i jakie korzyści niesie tego typu praca.

Formalności przy aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera

Pierwszym wymogiem, jaki należy spełnić ubiegając się o stanowisko niezależnego kierowcy współpracującego z Uberem jest rejestracja online na stronie. Polega ona na wypełnieniu ankiety z podstawowymi informacjami na swój temat, dzięki czemu otrzymamy spersonalizowane zaproszenie na spotkanie informacyjne oraz dostęp do profilu internetowego za pośrednictwem którego będziemy mogli przesłać wymagane do rekrutacji dokumenty.

Wśród wymaganych przez Uber dokumentów, które należy zeskanować a następnie przesłać za pośrednictwem strony możemy wymienić:

Czy trzeba mieć działalność gospodarczą?

Co ważne, Uber od 2016 roku stał się formą działalności wymagającą zarejestrowania firmy. Oznacza to, że każdy kierowca pracujący w ramach aplikacji Uber musi przedstawić numer NIP oraz europejski numer identyfikacji podatkowej. Osoby, które nie posiadają własnej działalności a dalej chciałyby zarabiać jako kierowca Ubera mogą skorzystać ze wsparcia partnera firmy, jakim jest OnlyGo. Przystąpienie do współpracy z nasza firmą partnerską jest niezwykle proste. Wystarczy kilka chwil i dobre łącze internetowe, bowiem wszystkie formalności możesz załatwić online. Wystarczy tylko skontaktować się z nami i wyrazić chęć współpracy by już po kilku dniach cieszyć się z nowej i ekscytującej pracy.

Wymagania dotyczące samochodu

Uber jest firmą przykładającą ogromną wagę do wyglądu i stanu technicznego aut stanowiących jego flotę, dlatego też każdy samochód dopuszczony do pracy musi spełniać szereg wymogów jasno określonych w regulaminie. Do najważniejszych wymagań należą:

Powyższe wymagania dotyczą jednak jedynie kierowców samochodów jeżdżących w ramach najpopularniejszej usługi Uber, czyli uberX. W sytuacji, gdy interesuje nas kandydowanie na stanowisko kierowcy uberVAN należy przedstawić dokument potwierdzający rejestrację auta na 7 – 9 osób oraz być właścicielem odpowiednio dużego samochodu. Z kolei kierowcy ubiegający się o licencje uberSELECT, będącej najwyższym z proponowanych przez Ubera standardów usług, muszą być właścicielami konkretnego modelu auta, które znajduje się na oficjalnej liście Ubera umieszczonej na stronie internetowej firmy.  Należy jednak pamiętać, że są to z reguły najnowsze modele aut w wersjach sportowych oraz klasach biznesowych. Dodatkowo kierowca taki musi prezentować nienaganną kulturę osobistą.

Praca kierowcy Ubera bez własnego auta

Chcesz zostać kierowcą Ubera ale nie posiadasz swojego samochodu? Nic straconego! W firmie OnlyGo zapewnimy Ci samochód, którym będziesz mógł realizować zlecenia. Co więcej decydując się na takie rozwiązanie również nie będziesz musiał zakładać działalności gospodarczej – wszystkie formalności załatwimy za Ciebie. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o warunkach współpracy i zacznij zarabiać już dziś!

Zarobki kierowców Ubera

Suma miesięcznych zarobków kierowcy jest oczywiście uzależniona od aktywności i czasu jaki spędzimy za kierownicą. Średni koszt przejazdu z wykorzystaniem aplikacji Uber wynosi 14 złotych. Na kwotę końcową przejazdu składają się: opłata początkowa, opłata za czas przejazdu oraz za każdy przejechany kilometr. Oczywiście kwoty te różnią się w zależności od miasta, w którym ma miejsce przejazd, dlatego zarobki poszczególnych kierowców mogą znacznie się różnić. Od kwoty tej należy odjąć prowizję firmy partnerskiej oraz flotowej. W chwili obecnej każdy kierowca zatrudniony za pośrednictwem OnlyGo płaci jedynie 50zł prowizji tygodniowo w cenie której nasi kierowcy mają zapewnione całodobowe wsparcie, nawet w najtrudniejszych sytuacjach spotykanych w pracy.  Z nami nie musisz również martwić się o sprawy związane z opodatkowaniem i ZUSem, ponieważ wszystko to załatwimy za Ciebie!