Praca dla studenta z prawem jazdy - zarabiaj jako kierowca Bolt z OnlyGo

Okres studiów to często czas, kiedy musimy zacząć samodzielne życie, które wiąże się z podjęciem pracy zawodowej. Nie jest to jednak zadanie łatwe, bowiem pogodzenie pracy na etacie i studiów dziennych a nawet zaocznych nie zawsze bywa możliwe. Idealna praca dla studenta powinna zatem charakteryzować się elastycznym grafikiem, który umożliwia swobodne dostosowywanie godzin pracy do zajęć na uczelni. Jeszcze nie tak dawno miejscami, które oferowały takie warunki były kina, hotele czy restauracje, jednak pandemia skutecznie zmniejszyła możliwości ich funkcjonowania, przez co zabrakło tego typu ofert pracy. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie oferujące możliwość elastycznego dostosowywania grafiku a przy tym wysokie zarobki. Jest nim praca w charakterze kierowcy Bolt.

Zalety pracy w Bolt

Główną, wspomnianą wyżej zaletą pracy jako kierowca Bolt jest elastyczność, która można nawet nazwać pewnego rodzaju wolnością. To kierowca sam decyduje, kiedy i jak długo pracuje biorąc pod uwagę własne plany oraz porę dnia i dni tygodnia, w których można zarobić więcej. Praca kierowcy Bolt pozwala na dowolne dostosowywanie grafiku, dzięki czemu możemy wykonywać kursy np. jedynie w weekendy lub w wybrane dni tygodnia wieczorami. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości oraz chęci zarobku.

Kolejna zaleta to właśnie te zarobki, które uzależnione są głównie od ilości przepracowanych godzin. Mogą one wynieść nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, o ile jesteśmy zmobilizowani do systematycznej pracy i przyjmowania większości pojawiających się zleceń. Dodatkowo wybierając podjęcie współpracy z jednym z partnerów flotowych Bolt, takich jak OnlyGo mamy możliwość korzystania z ciekawego programu bonusów i premii a także dodatków typu karty sportowe czy różnego rodzaju zniżki.

Jakie formalności należy spełnić?

Formalności na drodze ku staniu się kierowcą Bolt wcale nie są tak długie i skomplikowane jak mogłoby się to wydawać. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie Bolt, gdzie należy podać podstawowe informacje, takie jak numer telefonu, adres e-mail oraz miasto, w którym chcemy świadczyć swoje usługi. W zamian otrzymamy odpowiedź zwrotną z zaproszeniem do współpracy i prośbę o założenie własnego konta kierowcy w dedykowanej aplikacji Bolt. Wtedy też będziemy zobligowani do wysłania kilku dokumentów niezbędnych do legalnego zawarcia współpracy. Będzie to:

 • dowód osobisty potwierdzający ukończenie 20 roku życia,
 • prawo jazdy ważne od co najmniej roku,
 • zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 3 miesiące,
 • zaświadczenie o odbyciu niezbędnych badań lekarskich i psychologicznych,
 • wyraźne zdjęcie do profilu kierowcy,
 • skan dowodu rejestracyjnego auta z ważnym przeglądem i ubezpieczeniem OC,
 • dokumentację potwierdzającą prowadzenie działalności gospodarczej wraz z wpisem do CEIDG lub KRS, a także numer NIP oraz VAT EU,
 • adnotacja o posiadaniu licencji TAXI.

Co jeśli nie masz działalności gospodarczej?

OnlyGo zatrudnia dużą ilość kierowców, posiadających własną działalność gospodarczą, którzy rozliczani są na podstawie umowy B2B. Jednakże, w przypadku osób które nie prowadzą swojej działalności, czyli w większości właśnie studentów, należy zgłosić chęć podjęcia współpracy do jednego z partnerów flotowych Bolt. Jednym z nich jest właśnie firma OnlyGo, która nie tylko pomaga kandydatom na kierowców skompletować wszystkie niezbędne dokumenty ale i umożliwi otrzymanie wpisu TAXI bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. Co ciekawe, OnlyGo umożliwia również wypożyczenie kierowcy jednego z samochodów flotowych, co oznacza, że o pracę w Bolt mogą się również starać studenci nie posiadający własnego auta!

Wymagania dotyczące auta

Z uwagi na wysoki poziom usług oraz troskę o satysfakcję klientów Bolt dopuszcza do pracy auta, które spełniają jasno określone kryteria. Dotyczą one zarówno wyglądu pojazdu jak i jego stanu technicznego. Wśród podstawowych wymogów, jakie powinno spełniać auto poruszające się pod szyldem Bolt należy wymienić:

 • rocznik produkcji 2001 i nowsze,
 • minimum 4 drzwi oraz 4 fotele, nie licząc miejsca dla kierowcy,
 • brak żadnych poważnych uszkodzeń technicznych oraz dobry wygląd wizualny.

Dodatkowo Bolt zastrzega sobie możliwość odmowy rejestracji auta, które znajduje się na specjalnej liście umieszczonej na stronie firmy. Są to z reguły mocno przestarzałe modele o ciasnych wnętrzach. Warto również wspomnieć, że od niedawna Bolt uruchomił kilka dodatkowych kategorii przejazdów, mających ułatwić i umilić korzystanie z usług Bolt. Każda z kategorii dotyczy innego typu pojazdów i charakteryzuje się często dodatkowymi wymaganiami leżącymi po stronie kierowcy. Wśród kategorii tych można wymienić:

 • kategorię Comfort – tylko auta znajdujące się na specjalnej liście modeli dostępnej na stronie Bolt,
 • kategorię XL – duże auta posiadające minimum 6 foteli, oprócz miejsca kierowcy,
 • kategoria Bolt Pets – możliwość przewożenia zwierząt w aucie, czego powinien być świadomy kierowca,
 • kategoria Protect – świetny stan techniczny i wizualny pojazdu oraz konieczność montażu specjalnej szczelnej przegrody pomiędzy pasażerami a kierowcą.

Odwiedź stronę OnlyGo, sprawdź ofertę pracy Bolt i w łatwy sposób zostań kierowcą Bolt!

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.