Skip to main content

Poznaj najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Starsze pokolenia kojarzą taksówki z koniecznością zamawiania przejazdu w centrali, a następnie z długim oczekiwaniem na pojawienie się kierowcy w wyznaczonym miejscu. Teraźniejszy rozwój technologii sprawił jednak, że praktyka ta zasadniczo wymarła, a starodawne metody zamawiania przejazdów wyparte zostały przez wygodne aplikacje mobilne dostępne na każdy telefon z dostępem do internetu. Obecnie coraz więcej firm transportowych oferujących usługi taxi posiada własną aplikację, które nieco różnią się miedzy sobą funkcjonalnością i możliwościami. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy ranking 5 najpopularniejszych aplikacji taxi.

W jaki sposób działają aplikacje taxi?

Aplikacje taxi różnią się miedzy sobą, jednak wszystkie służą do zamawiania przejazdów z jednego punktu do drugiego. Wystarczy kilka kliknięć na smartfonie, a aplikacja prześle nasze dane i lokalizację kierowcom znajdującym się najbliżej naszego miejsca pobytu. Wraz z przyjęciem zgłoszenia przez jednego z nich otrzymujemy błyskawiczną informację na temat ceny i czasu przejazdu oraz wyglądu auta. Wszystko to bez konieczności dzwonienia do centrali i czekania w długiej kolejce na wolny kurs.

Korzystanie z tego typu aplikacji nie jest skomplikowane i wymaga jedynie zainstalowania jej w telefonie, a następnie zarejestrowania się przy podaniu najistotniejszych informacji. Na koniec ustawiamy płatność mobilną i już możemy cieszyć się z szybkiego i korzystnego cenowo zamawiania przejazdów.

Ranking 5 najpopularniejszych aplikacji taxi w Polsce

1. Bolt

Największą przewagą aplikacji Bolt jest jej zasięg, bowiem obsługuje ona obecnie więcej aglomeracji niż równie popularny Uber. Przekłada się to na sporą ilość kursów, co będzie ważne zarówno dla potencjalnego klienta, jak i kierowcy, który chce współpracować z marką. Ogromną zaletą aplikacji jest również prostota obsługi, szybkie płatności oraz możliwość zamawiania zakupów czy jedzenia za jej pośrednictwem.

Warto również wspomnieć, że aplikacja umożliwia zamówienie przejazdu w kilku kategoriach: Bolt, Green, Pets, Comfort, Premium, Tesla, XL oraz Kobiety dla kobiet. Jest to wyjątkowo wygodna opcja, ponieważ umożliwia dopasowanie szczegółów przejazdu do naszych indywidualnych potrzeb. Osoby zainteresowane pracą w Bolt mogą również dopasowywać swoją dostępność do wybranej kategorii, o ile spełniają jasno określone kryteria.

2. Uber

Uber to największy konkurent Bolt-a i najstarsza tego typu aplikacja, działająca w Polsce już od ponad 14 lat. Jest ona bardzo zbliżona do aplikacji Bolt, zarówno pod względem zamawiania przejazdów, jak i pracy na stanowisku kierowcy. Podobnie jak w poprzednim przypadku po zamówieniu kursu otrzymujemy jasne informacje na temat auta, które będzie realizowało kurs, cenę i czas przejazdu.

Na koniec zostajemy poproszeni o wystawienie kierowcy opinii, co jest wyjątkowo ważne, bowiem pozwala na weryfikację jakości oferowanych przez niego usług. Kierowcy z najlepszymi ocenami mogą liczyć na premie oraz możliwość akceptowania przejazdów w lepszych kategoriach.

3. FreeNow

FreeNow to kolejna bardzo znana aplikacja taxi, wcześniej funkcjonująca pod nazwą mytaxi. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach FreeNow oferuje przejazdy w kilku kategoriach (Taxi, Lite, Premium, Business, Comfort oraz Eco). Ten sposób rozróżnienia przejazdów pozwala wpływać na jakość świadczonych usług oraz dopasowywać je do potrzeb klientów i kierowców.

W przypadku kierowców, którzy chcą współpracować z FreeNow aplikacja umożliwia dostosowywanie liczby kursów do naszych możliwości, a nawet akceptowanie jedynie konkretnego typu klientów.

4. ZamiastTaksometru

ZamiastTaksometru to wyjątkowa aplikacja stworzona dla kierowców realizujących zlecenia „z łapki” oraz z postoju TAXI. Umożliwia ona realizowanie legalnych przejazdów bez konieczności montowania taksometru oraz pośrednictwa Uber, Bolt, czy FreeNow. Obecnie możliwość korzystania z tej unikatowej aplikacji umożliwia jedynie OnlyGo.

ZamiastTaksometru to również ogromna wygoda dla pasażerów, którzy po zakończeniu przejazdu otrzymują paragon w formie elektronicznej, co umożliwia łatwe rozliczenie i troskę o ekologię.

5. iTaxi

Ostatnią z omawianych aplikacji jest iTaxi, czyli jedyna aplikacja polskiego pochodzenia znajdująca się w tym zestawieniu. Swoim zasięgiem obejmuje ona większe aglomeracje w kraju, dzięki czemu liczba jej użytkowników systematycznie rośnie. Aplikacja iTaxi pozwala na szybkie zamówienie przejazdu wraz z błyskawicznym zapoznaniem się z jego przewidywaną ceną oraz dokonanie płatności karta płatniczą lub za pomocą konta PayPal.

Ogromną zaletą aplikacji iTaxi są dodatkowe opcje takie jak możliwość zamawiania grupowego i planowania przejazdów z wyprzedzeniem, czy vouchery za przejazd.

Jak zostać kierowcą w aplikacji taxi?

Aplikacje taxi to wyjątkowo wygodne rozwiązanie nie tylko dla pasażerów, ale i dla osób, które chcą spróbować swoich sił jako zawodowi kierowcy. Warto pamiętać, że nawiązanie współpracy z daną marką wiąże się ze spełnieniem wymogów identycznych jak w przypadku pracy w standardowej korporacji taksówkarskiej. Oznacza to, że kierowca musi posiadać odpowiednie uprawnienia oraz auto przystosowane do przewozów pasażerskich.

Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności oferują partnerzy flotowi tacy jak OnlyGo, którzy umożliwiają pracę w tym zawodzie nawet bez konieczności posiadania własnej działalności, czy nawet przystosowanego auta. Wystarczy zgłosić chęć nawiązania współpracy, a OnlyGo za niewielką opłatą pomoże Ci załatwić wszelkie formalności, a nawet wypożyczy Ci jedno ze swoich aut flotowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy jako kierowca z OnlyGo?
Skontaktuj się z nami!

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.