Onlygo wprowadza Ekasę fiskalną dla kierowców Uber i Bolt

Z przyjemnością informujemy, że Onlygo jako pierwszy partner w Polsce uruchomił Ekasę fiskalną dla kierowców Uber oraz Bolt. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nasi kierowcy mogą realizować przejazdy bez konieczności posiadania taksometru i fizycznej kasy fiskalnej! Wystarczy jedynie dedykowana aplikacja mobilna i urządzenie typu smartfon czy też tablet.

Ekasa fiskalna Uber

Wygoda i prostota obsługi dzięki nowej Ekasie

Ekasy dla kierowców Uber i Bolt to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na pracę bez konieczności posiadania taksometru i tradycyjnej kasy fiskalnej. Obie Aplikacje są kompatybilne z każdym urządzeniem mobilnym, posiadającym system operacyjny Android, dzięki czemu nie wymagają od kierowców ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu zakupu specjalistycznych przyrządów.

Pasażerowie nadal będą informowani o koszcie przejazdu jeszcze przed realizacją kursu. Na adres e-mail otrzymają e-paragon wysyłany natychmiast po jego zakończeniu. Dodatkowo kopia e-paragonu przekazywana będzie samoistnie do Ministerstwa Finansów.

Obie aplikacje dedykowane kierowcom Uber i Bolt zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Finansów i Główny Urząd Miar. Otrzymały wszelkie niezbędne certyfikacje potwierdzające nie tylko ich gotowość do użytku ale zapewniające również całkowitą transparentność podatkową zawieranych przez nie transakcji.

Ekasa dla kierowców Bolt

Nowa Aplikacja Ekasa, stworzona przez Novitus oraz Bolt, jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezwykle prostym w obsłudze. Do skorzystania z jej bogatych możliwości wystarczy jedynie sprawne urządzenie mobilne, na które zostanie pobrana aplikacja. Cały program jest o tyle innowacyjne, że nie wymaga od kierowcy żadnych dodatkowych szkoleń. Ekasa będzie opłacana w modelu Pay-As-You-Go, co oznacza, że symboliczna opłata naliczona zostanie jedynie w tym tygodniu, w którym kierowca faktycznie dokonywał przejazdów zarobkowych. Brak zrealizowanych przejazdów w przeciągu tygodnia oznacza brak opłaty.

Warto również wspomnieć, że już w październiku 2020 Bolt zadbał o to, by wszystkie floty, które współpracują z platformą posiadały licencje taxi oraz odpowiednio oznakowane pojazdy. Również kierowcy współpracujący z Boltem musieli przejść badania medyczne i psychologiczne zgodne z wymaganiami stawianymi przez nowa ustawę.

Ekasa fiskalna Bolt

Ekasa dla Kierowców Uber

Aplikacja skierowana dla kierowców Ubera została z kolei przygotowana przez największego konkurenta firmy Novitus, czyli zabrzański Elzab. Testy nowej ekasy odbyły się już w grudniu ubiegłego roku , dzięki czemu kierowcy mieli czas na dokładne zaznajomienie się z działaniem nowego systemu analogicznego do Ekasy wykorzystywanej przez Bolta.

Obie propozycje aplikacji otrzymały już homologacje GUS dzięki czemu stały się w pełni legalnymi sposobami rozliczania kierowców Uber i Bolt. OnlyGo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i jako pierwszy partner w Polsce zdecydował się wprowadzić to udogodnienie, pozwalające na całkowite zrezygnowanie z tradycyjnych paragonów i uczynienie transakcji dotyczących przejazdów całkowicie transparentnymi, zarówno dla pasażerów jak i kierowców. Wykorzystanie Ekas przez naszych kierowców Uber oraz Bolt jest zgodne z przepisami znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym, która weszła w życie 1.01.2021 roku.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.