Skip to main content

Jak zrobić Stempel TAXI?

Praca kierowcy taxi przy pomocy takich aplikacji, jak Uber, Bolt czy Free Now to ciekawe zajęcie, które stwarza nie tylko doskonałe możliwości zarobkowe, ale również chroni nas przed nudą za biurkiem na tzw. etacie. Nic, więc dziwnego, że coraz więcej osób w każdej grupie wiekowej decyduje się podjąć pracę w przewozie osób. Cała procedura zatrudnienia nie jest skomplikowana i sprowadza się głównie do spełnienia kilku warunków prawnych oraz uzyskania wpisu TAXI do dowodu rejestracyjnego. Jak uzyskać taki stempel? Jakie wymogi należy spełnić, by stać się pełnoprawnym kierowcą taxi? Odpowiadamy.

Stempel TAXI - krok po kroku

Jakie kroki należy podjąć przed uzyskaniem stempla TAXI?

Praca w przewozie osób z jednej strony umożliwia ona ciągłe nawiązywanie kontaktów z innymi oraz ciekawe spędzanie czasu na rozmowach z kolejnymi pasażerami. Z drugiej strony jest to dosyć odpowiedzialna praca, ponieważ w trakcie przejazdu musimy dbać o bezpieczeństwo naszych pasażerów. Wobec tego, zanim zostaniemy kierowcą taksówki, należy ubiegać się o odpowiednie zezwolenia. Kluczowym spośród nich jest stempel TAXI.

By uzyskać stempel TAXI do dowodu rejestracyjnego auta, należy udać na Stacje Kontroli Pojazdów z kogutem i apteczką. Tam wykonuje się tzw. przegląd samochodu taxi. Cena wydania zaświadczenia pod taxi na stacji diagnostycznej wynosi 43 zł. Należy jednak pamiętać, że samochód, który ma zdobyć oznaczenie TAXI powinien być nie tylko sprawny, ale również posiadać odpowiednie wyposażenie, dopuszczające pojazd do ruchu drogowego.

Procedura uzyskania Stempla TAXI do dowodu rejestracyjnego

Jak wygląda procedura wbicia stempla TAXI do dowodu rejestracyjnego auta?

Kolejnym krokiem ku uzyskaniu wpisu TAXI w dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest udanie się do miejscowego wydziału komunikacji, w którym wcześniej rejestrowaliśmy auto. Powinniśmy się tam stawić z zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej oraz dowodem rejestracyjnym auta. Warto przy tym pamiętać, że wpis taki jest całkowicie bezpłatny i należy zrobić go w terminie do 30 dni od daty przeprowadzenia przeglądu taxi na stacji kontroli pojazdów.

Po spełnieniu powyższych warunków uzyskujemy stempel TAXI, który jest niezbędny do podjęcia współpracy z partnerem flotowym oraz otrzymania identyfikatora kierowcy. Resztą formalności zajmuje się OnlyGo, dbając o obowiązkowe pozwolenia umożliwiające zostanie kierowcą firmy Bolt, Uber oraz Free Now. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy jako kierowca z OnlyGo,
skontaktuj się z nami!

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.