Skip to main content

Jak zostać kierowcą Uber?

Uber na stałe zadomowił się w większości polskich miast i powoli staje się jednym z głównych środków komunikacji miejskiej. Praca kierowcy Ubera to nie tylko sposób na dorobienie do dotychczasowej pensji, ale i ciekawa alternatywa dla osób, których nie satysfakcjonuje monotonna praca z mechanicznie powtarzanymi w ciągu jej trwania czynnościami. Praca kierowcy Uber to nie tylko możliwość elastycznego dopasowania grafiku, ale i szansa na spotkanie ciekawych osobowości z całego świata oraz nieszablonowe zajęcie, które nie pozwoli Ci się nudzić. Dowiedz się jak zostać kierowcą Ubera - jakie formalności należy spełnić i jakie korzyści niesie tego typu praca.

Aplikacja Uber

Formalności przy aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera

Pierwszym wymogiem, jaki należy spełnić ubiegając się o stanowisko niezależnego kierowcy współpracującego z Uberem jest rejestracja online na stronie. Polega ona na wypełnieniu ankiety z podstawowymi informacjami na swój temat, dzięki czemu otrzymamy spersonalizowane zaproszenie na spotkanie informacyjne oraz dostęp do profilu internetowego za pośrednictwem którego będziemy mogli przesłać wymagane do rekrutacji dokumenty.

Zastanawiając się jak zostać kierowcą Ubera, warto wziąc pod uwagę niezbędną do tego typu pracy dokumentację. Wśród wymaganych przez Uber dokumentów, które należy zeskanować a następnie przesłać za pośrednictwem strony możemy wymienić:

 • dowód osobisty potwierdzający ukończenie 20 roku życia,
 • wyraźne i ostre zdjęcie profilowe wykonane od przodu, dobrze oświetlone i bez kolorowego tła,
 • prawo jazdy uzyskane minimum rok wcześniej,
 • dane na temat prowadzonej działalności gospodarczej: wpis do CEIDG lub KRUS, NIP, VAT EU (jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej i nie chcesz jej zakładać możesz skorzystać z usług firm partnerskich i dokonać rejestracji za ich pośrednictwem),
 • dowód rejestracyjny samochodu wraz z ważnym przeglądem technicznym oraz adnotacją TAXI,
 • potwierdzenie posiadania ubezpieczenia OC auta,
 • zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 3 miesiące,
 • potwierdzenie badań lekarskich i psychologicznych niezbędnych do prowadzenia samochodu.

Czy trzeba mieć działalność gospodarczą?

Co ważne, Uber od 2016 roku stał się formą działalności wymagającą zarejestrowania firmy. Oznacza to, że każdy kierowca pracujący w ramach aplikacji Uber musi przedstawić numer NIP oraz europejski numer identyfikacji podatkowej. Osoby, które nie posiadają własnej działalności a dalej chciałyby zarabiać jako kierowca Ubera mogą skorzystać ze wsparcia partnera firmy, jakim jest OnlyGo. Przystąpienie do współpracy z nasza firmą partnerską jest niezwykle proste. Wystarczy kilka chwil i dobre łącze internetowe, bowiem wszystkie formalności możesz załatwić online. Wystarczy tylko skontaktować się z nami i wyrazić chęć współpracy by już po kilku dniach cieszyć się z nowej i ekscytującej pracy.

Praca jako kierowca Uber

Wymagania dotyczące samochodu

Uber jest firmą przykładającą ogromną wagę do wyglądu i stanu technicznego aut stanowiących jego flotę, dlatego też każdy samochód dopuszczony do pracy musi spełniać szereg wymogów jasno określonych w regulaminie. Do najważniejszych wymagań należą:

 • wiek auta sprecyzowany ze względu na miasto po którym ma się poruszać:
  • Warszawa – auto wyprodukowane w 2005 roku lub nowsze
  • Lublin i Szczecin – auto wyprodukowane w 2007 roku lub nowsze
  • pozostałe miasta – auto wyprodukowane w 2001 roku lub nowsze
 • kierownica po lewej stronie auta,
 • samochód 4 lub 5 drzwiowy,
 • rejestracja auta na co najmniej 5 osób ważna w granicach całej Unii Europejskiej,
 • aktualne ubezpieczenie i przegląd auta.

Powyższe wymagania dotyczą jednak jedynie kierowców samochodów jeżdżących w ramach najpopularniejszej usługi Uber, czyli uberX. W sytuacji, gdy interesuje nas kandydowanie na stanowisko kierowcy uberVAN należy przedstawić dokument potwierdzający rejestrację auta na 7 – 9 osób oraz być właścicielem odpowiednio dużego samochodu. Z kolei kierowcy ubiegający się o licencje uberSELECT, będącej najwyższym z proponowanych przez Ubera standardów usług, muszą być właścicielami konkretnego modelu auta, które znajduje się na oficjalnej liście Ubera umieszczonej na stronie internetowej firmy.  Należy jednak pamiętać, że są to z reguły najnowsze modele aut w wersjach sportowych oraz klasach biznesowych. Dodatkowo kierowca taki musi prezentować nienaganną kulturę osobistą.

Pełną listę wymagań względem samochodu znajdziesz we wpisie: https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu - wymogi te zostały podzielone ze względu na kategorię przejazdu (UberX, Uber Van, Uber Black, Uber Comfort).  

Praca kierowcy Ubera bez własnego auta

Zastanawiasz się jak zostać kierowcą Ubera bez własnego auta? W firmie OnlyGo zapewnimy Ci samochód, którym będziesz mógł realizować zlecenia. Co więcej decydując się na takie rozwiązanie również nie będziesz musiał zakładać działalności gospodarczej – wszystkie formalności załatwimy za Ciebie. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o warunkach współpracy i zacznij zarabiać już dziś!

Zarobki kierowcy Uber

Zarobki kierowców Ubera

Suma miesięcznych zarobków kierowcy jest oczywiście uzależniona od aktywności i czasu jaki spędzimy za kierownicą. Średni koszt przejazdu z wykorzystaniem aplikacji Uber wynosi 14 złotych. Na kwotę końcową przejazdu składają się: opłata początkowa, opłata za czas przejazdu oraz za każdy przejechany kilometr. Oczywiście kwoty te różnią się w zależności od miasta, w którym ma miejsce przejazd, dlatego zarobki poszczególnych kierowców mogą znacznie się różnić. Od kwoty tej należy odjąć prowizję firmy partnerskiej oraz flotowej. W chwili obecnej każdy kierowca zatrudniony za pośrednictwem OnlyGo płaci jedynie 50zł prowizji tygodniowo w cenie której nasi kierowcy mają zapewnione całodobowe wsparcie, nawet w najtrudniejszych sytuacjach spotykanych w pracy.  Z nami nie musisz również martwić się o sprawy związane z opodatkowaniem i ZUSem, ponieważ wszystko to załatwimy za Ciebie!

Więcej na temat zarobków jako kierowca Uber przeczytasz na stronie: https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-ubera, gdzie znajdziesz również informacje na temat napiwków - bonusów przyznawanych przez klientów za przejazd, które w pełni trafiają do portfela kierowcy. 

Nadal zastanawiasz się jak zostać kierowcą Ubera?
Skontaktuj się w razie dodatkowych pytań!

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.