Skip to main content

Jak zostać kierowcą FreeNow?

FreeNow, czyli dawne MyTaxi to doskonała alternatywna dla równie dobrze znanych aplikacji Uber i Bolt. Jest to intuicyjna platforma pozwalająca na zamawianie przejazdów w największych miastach Polski i Europy, takich jak chociażby Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź czy Trójmiasto. FreeNow to również ciekawa forma zarobkowa dla wszystkich taksówkarzy posiadających licencję Taxi, których męczy praca w standardowych, często wykorzystujących swoich pracowników korporacjach. Przekonaj się jak wygląda praca dla FreeNow, jakie korzyści ze sobą niesie i jak zostać jej kierowcą.

Formalności, jakie należy spełnić by zostać kierowca FreeNow

Współpraca z FreeNow to bardzo ciekawa alternatywa dla pracy taksówkarza, pozwalająca na samodzielne ustalanie swojego grafika oraz liczby przepracowanych godzin. Wyeliminowanie etapu łączenia się z centralą zwalnia kierowcę działającego pod szyldem FreeNow z konieczności pracy w sztywno ustalonym czasie oraz odbywania dyżurów, które często zdarzają się w standardowych korporacjach taksówkarskich. Aby zostać kierowcą FreeNow nie trzeba również odbywać żadnych rozmów kwalifikacyjnych. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie FreeNow lub zgłosić się poprzez formularz kontaktowy do OnlyGo z chęcią podjęcia współpracy.

Wśród wymaganych przez FreeNow dokumentów, jakie należy zeskanować i dostarczyć droga elektroniczną można wymienić:

• dowód osobisty, potwierdzający ukończenie 20 roku życia kierowcy,
• prawo jazdy ważne od minimum roku,
• zaświadczenie o niekaralności kierowcy, nie starsze niż 3 miesiące,
• potwierdzenie odbycia badań lekarskich i psychologicznych niezbędne do prowadzenia auta w każdej tego typu firmie,
• wyraźne zdjęcie profilowe kierowcy,
• dowód rejestracyjny samochodu wraz ze stemplem TAXI oraz potwierdzenie ważności przeglądu technicznego pojazdu
• ważne ubezpieczenie OC auta
• wypis z licencji TAXI (otrzymywany jest po podjęciu współpracy z partnerem takim jak OnlyGo)

Dodatkowo, od kierowców wymaga się posiadania własnego taksometru, czyli przyrządu pomiarowego, instalowanego w pojazdach, które przeznaczone są do przewozu osób. Zasada ta może ulec zmianie, w momencie gdy FreeNow zaopatrzy się w eKase fiskalną. Na ten moment jednak, firma posiada określone standardy, które potencjalny kierowca musi spełnić, aby otrzymać zatrudnienie na stanowisku kierowcy FreeNow.

Wymagania FreeNow dotyczące pojazdu dopuszczonego do współpracy

Podobnie jak większość znanych aplikacji do zamawiania przejazdów FreeNow na pierwszym miejscu stawia sobie wygodę i bezpieczeństwo swoich klientów. Z uwagi na to, do współpracy dopuszczane są jedynie samochody spełniające następujące wymogi techniczne:

• samochód wyprodukowany maksymalnie w 2001 roku lub nowszy,
• model posiadający minimum 4 drzwi,
• kierownica auta znajdująca się po lewej stronie,
• rejestracja auta na co najmniej 5 osób z dopuszczeniem na poruszanie się na terenie Unii Europejskiej.

Dodatkowo warto wspomnieć, że wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom klientów FreeNow utworzyło kilka kategorii przejazdów, wśród których kilka z nich wiąże się z dodatkowymi wymogami ze strony kierowcy. Można tutaj wymienić następujące usługi:

Taxi oraz Lite – nie narzucają kierowcy dodatkowych wymogów pod względem auta,
Taxi XL – wymagane jest auto, które pomieści od 5 do 8 pasażerów,
Eco – auto dopuszczone do wykonywania kursów w ramach tej kategorii musi być pojazdem hybrydowym lub elektrycznym,
Lite + Screen – pojazd musi posiadać specjalną przesłonę ochronną oddzielającą kierowcę od pasażera
Comfort – wymogiem jest auto o podwyższonym standardzie,
Premium – kategoria dla kierowców o nienagannej kulturze osobistej, poruszających się autem luksusowym (modele wymienione są na stronie FreeNow).

Współpraca z partnerem flotowym w ramach FreeNow

Na początku tekstu wspomniane zostało, że FreeNow to praca dla kierowców posiadających status taksówkarza. Zatem, co z osobami, które są zainteresowane podjęciem współpracy, jednak nie posiadają działalności, a nawet auta? Rozwiązaniem jest zgłoszenie się do partnera flotowego, takiego jak OnlyGo, który umożliwia podjęcie pracy, jako kierowca FreeNow.
Decydując się na współpracę z OnlyGo otrzymasz wsparcie na wszystkich etapach podejmowania pracy, uzyskasz możliwość pozyskania licencji TAXI, a nawet auto do realizowania kursów! OnlyGo może również pomóc Ci dostosować Twoje auto do wymogów FreeNow, a to wszystko za cenę najniższej prowizji wśród wszystkich partnerów flotowych na polskim rynku.

Zalety pracy, jako kierowca FreeNow

Praca kierowcy FreeNow to, nie tylko możliwość samodzielnego ustalania grafiku dnia i elastyczność w podejmowaniu zleceń. To również godziwe zarobki, których wysokość zależna jest od Twoich chęci pracy, a nie od stawki narzucanej przez pracodawcę. To również możliwość zwiększenia miesięcznej pensji o napiwki od zadowolonych klientów, które przelewane są wprost na Twoje konto w aplikacji, nie do kasy firmy. Współpraca partnerska z OnlyGo umożliwia również korzystanie z dużej liczby bonusów i premii dla najbardziej zaangażowanych kierowców, co może znacznie zwiększyć przychody z pracy.

Praca dla FreeNow to elastyczny i wygodny sposób zarabiania umożliwiający samodzielne dobieranie kursów i dogodne ustalanie grafika, tak by nie kolidował on z życiem osobistym i ważnymi wydarzeniami, takimi jak wyjazdy rodzinne czy święta. To również niezwykle uczciwa forma zarobku zależna od zaangażowania kierowcy i jego chęci do pracy.

 

 

 

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.