Jak zostać kierowcą Bolt

Aplikacja Bolt pozwalająca na szybkie zamawianie tanich przejazdów stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na poruszanie się w obrębie większości dużych miast w Polsce. Prostota obsług, niskie ceny i duża liczba dostępnych kierowców sprawia, że Bolt już dawno wyparł tradycyjne taksówki a z usług firmy korzystają tysiące osób każdego dnia. Bolt to również niezwykle interesujący sposób na zarobek stały, bądź czasowy. Możliwość elastycznego komponowania grafiku i bardzo dobre warunki współpracy kuszą nie tylko osoby poszukujące dodatkowego źródła zarobku, ale i zawodowych kierowców, którzy chcą zmienić dotychczasowa pracę. Przekonaj się jak zostać kierowcą Bolt i jakie korzyści może przynieść tego typu praca.

Jakie formalności należy spełnić by zostać kierowcą Bolt?

Praca kierowcy Bolt to bardzie ciekawa alternatywa dla osób, które nie lubią sztywnego grafiku i z góry ustalonych godzin pracy. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w celu zatrudnienia się jako kierowca Bolt to rejestracja na stronie firmy i podanie takich podstawowych informacji jak adres e-mail, numer telefonu i miasto, w którym przebywasz. Po wysłaniu tych kilku wstępnych informacji otrzymasz wiadomość zwrotną wraz z zaproszeniem do współpracy i założenia swojego konta w aplikacji oraz prośbą o przesłanie dokładniejszych danych.

Dokumenty niezbędne do zawiązania współpracy z Bolt to:

 • dowód osobisty, który potwierdza ukończenie przez Ciebie 20 roku życia,
 • prawo jazdy uzyskane minimum rok wcześniej,
 • zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 3 miesiące,
 • zaświadczenie lekarskie o przebyciu wymaganych badań medycznych oraz psychologicznych,
 • dokumenty o prowadzonej działalności gospodarczej wraz z potwierdzeniem wpisu do CEIDG lub KRS, NIP oraz VAT EU ( w przypadku braku własnej działalności możesz zgłosić chęć współpracy z partnerem, który pomoże Ci ukończyć rejestrację),
 • wyraźne i jasne zdjęcie profilowe kierowcy z dobrze widoczną całą twarzą i ramionami, bez nakryć głowy i okularów przeciwsłonecznych,
 • skan dowodu rejestracyjnego, z ważnym przeglądem technicznym oraz OC auta.

Wymagania Bolt dotyczące samochodu dopuszczonego do współpracy

Bolt jest aplikacją, która na pierwszym miejscu stawia wygodę oraz bezpieczeństwo swoich pasażerów i użytkowników, dlatego posiada ścisłe wymogi dotyczące aut dopuszczanych do współpracy. Dotyczą one zarówno wyglądu jak i stanu technicznego auta.

Do podstawowych wymogów zaliczyć można:

 • auto nie starsze niż z 2001 roku,
 • samochód musi być wyposażony w minimum 4 drzwi oraz 4 fotele, nie licząc miejsca dla kierowcy,
 • pojazd nie może posiadać żadnych poważnych uszkodzeń technicznych ani dużych defektów wizualnych.

Ponadto Bolt zastrzega sobie także prawo odmowy rejestracji auta, które znajduje się na liście podanej na stronie firmy. Są to zazwyczaj auta przestarzałe o wyjątkowo ciasnych i małych wnętrzach. Warto również wspomnieć, że z uwagi na coraz większe zainteresowanie przejazdami z aplikacją Bolt firma zdecydowała się wprowadzić różne kategorie pojazdów, z których każda posiada dodatkowe wymagania dotyczące auta. Ma to być ułatwienie dla pasażerów, którzy od tej pory mogą wybrać kategorię najlepiej dopasowana do ich aktualnych potrzeb.

Zgodnie z aktualnym podziałem możemy wymieć następujące kategorie i wymogi dotyczące aut:

 • kategoria Comfort: auto z rocznika 2001 i nowsze, minimum 4 fotele nie licząc miejsca kierowcy, auto znajdujące się na specjalnej liście modeli przegotowanej przez Bolt;
 • kategoria XL: samochód z rocznika 2001 i nowszy, minimum 6 foteli pasażerskich nie licząc miejsca kierowcy;
 • kategoria Bolt Pets: auto z rocznika 2001 i nowsze, minimum 4 siedzenia poza fotelem kierowcy;
 • kategoria Protect: pojazd z 2001 roku i nowszy, minimum 4 drzwi i 4 fotele dla pasażerów, świetny stan techniczny auta bez żadnych uszkodzeń, montaż specjalnej i szczelnej przegrody, która oddziela pasażerów od kierowcy.

Praca kierowcy Bolt bez działalności gospodarczej i własnego auta

Jednym z wymogów przy rejestracji kierowcy Bolt jest podanie informacji o prowadzonej działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że osoby nie rozliczające się w ten sposób nie mogą rozpocząć współpracy z Bolt. Brak prowadzenia działalności gospodarczej nie jest żadną przeszkodą, wystarczy jedynie zgłosić chęć podjęcia współpracy do jednego z partnerów Bolt, takich jak firma OnlyGo. Jest to niezwykle proste, bowiem wystarczy jedynie złożyć odpowiedni formularz drogą internetową i czekać na odpowiedź z naszej strony, Współpraca z OnlyGo to prosta i przejrzysta umowa zawierająca stałe zasady partnerstwa, niskie prowizje dla partnera oraz szereg benefitów dla kierowcy, takich jak program bonusów i nagród.

Co więcej, OnlyGo umożliwia zostanie kierowcą Bolt również osobom nie posiadającym własnego auta! Dzięki współpracy partnerskiej wypożyczymy Ci auto na jasnych i przejrzystych zasadach oraz pomożemy załatwić wszystkie niezbędne formalności związane z jego rejestracją. Rozpoczęcie pracy w Bolt z OnlyGo jest więc dziecinnie proste. Zdecyduj się na krok w przód i już dziś poznaj walory pracy z niezwykle elastycznym grafikiem i dobrymi zarobkami, które oferuje Bolt.

Więcej o wymaganiach wymaganiach samochodu Bolt i o dodaniu go do aplikacji przeczytasz w dedykowanym temu zagadnieniu artykule: Bolt - wymagania samochodu i dodanie go do aplikacji 

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.