Skip to main content

Ile zarabia kierowca Ubera?

Uber, czyli najstarsza ze święcących triumfy w Polsce aplikacja służąca do zamawiania tanich przejazdów miejskich dostępna jest już w prawie 20 miastach naszego kraju. Ten, niewątpliwie najczęściej wybierany sposób przemieszczania się w obrębie miasta, poza komunikacją miejską, jest również szansą na ciekawą pracę, dla wszystkich którzy cenią sobie swobodę i elastyczny grafik. Praca kierowcy Ubera to również możliwość dodatkowego zarobku, dla studentów i wszystkich tych, którzy chcą pozyskać dodatkowe środki bez konieczności zatrudniania się na standardowym etacie. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile można zarobić stając się kierowcą Ubera oraz jak nim zostać przeczytaj ten artykuł już teraz.

Współpraca podjęta pomiędzy firmami Uber i OnlyGo sprawiła, że podjęcie pracy jako kierowca Uber jest teraz jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Proste zasady współpracy partnerskiej, terminowe wynagrodzenie i atrakcyjny program bonusów oraz nagród to tylko niektóre przywileje, które czekają na wszystkich potencjalnych kierowców.

Ile średnio zarabiają kierowcy Ubera?

Średnie zarobki kierowców współpracujących z Uberem zaczynają się od około 1800 zł. Jest to, co prawda kwota niższa niż najniższa krajowa, która początkowo na nikim nie robi wrażenia, jednak ważne jest jeszcze odniesienie tej pensji do ilości przepracowanych godzin. Okazuje się, że kwota ta dotyczy głównie pracowników, którzy spędzają w aucie poniżej 20 godzin tygodniowo, co daje nam mniej niż pół standardowego etatu. Kierowcy, którzy zdecydują się na większą ilość godzin pracujących mogą liczyć nawet na 5 tysięcy złotych miesięcznego zarobku. Praca w Uber na pełen etat, czyli w wymiarze 40 godzin tygodniowo może nam zatem przynieść zysk w wysokości ponad 8 tysięcy złotych!

Od czego uzależnione są zarobki kierowcy Ubera?

Zarobki kierowcy Ubera uzależnione są nie tylko do ilości wyjeżdżonych godzin ale i od kilku innych czynników, wśród których możemy wymienić dzień tygodnia, porę dnia czy też obowiązującą stawkę. Wielu kierowców traktuje Uber jako miły dodatek do pensji, spędzając za kółkiem tylko kilka godzin tygodniowo. Tacy pracownicy siłą rzeczy zarobią zdecydowanie mniej niż osoby traktujące tę prace jako główne źródło zarobkowe.
Dane zebrane przez firmę Uber mówią, że kierowcy są w stanie zarobić nawet do 40zł za godzinę a za 200 przejazdów wykonanych pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem mogą uzyskać kwotę około 3 tysięcy złotych. Oznacza to, że są kierowcy, którzy zarabiają na Uberze oszałamiającą kwotę około 12 tysięcy złotych!

Co ważne, Uber stara się motywować swoich pracowników organizując cykliczne konkursy. Przykładem może być premia w wysokości 250 zł tygodniowo za realizację 50 kursów. Oczywiście, nie należy zapominać, że od kwoty uzyskanej z realizacji kursów należy odjąć koszty wydatków związanych z utrzymaniem auta, ubezpieczeniem oraz jego tankowaniem. Do tego dochodzą jeszcze koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej, o które nie musimy się martwić jeśli podejmiemy współprace z OnlyGo.

Napiwek dla kierowcy Ubera – czy jest możliwy?

Napiwki to jeden ze sposobów dodatkowego wynagrodzenia wykonawcy za usługę. Co ciekawe, opcja tak dostępna jest również w przypadku kierowców Uber. Klienci wyjątkowo zadowoleni z przejazdu mogą uhonorować kierowcę napiwkiem w sposób tradycyjny, czyli za pomocą gotówki oraz w sposób bezgotówkowy. Druga opcja jest możliwa dzięki rozbudowanym opcjom w aplikacji dedykowanej Uberowi. Co istotne, napiwek taki w całości trafi do kierowcy, jest to więc dla niego duży bonus, który może znacząco podnieść kwotę miesięcznego wynagrodzenia.

Jakie koszty ponosi kierowca Ubera?

Podobnie jak w przypadku innych tego typu usług przewozowych, kierowca Ubera musi liczyć się w wydatkami, które pomniejszają miesięczny dochód uzyskany z wykonanych przejazdów. Do kosztów stałych należą bez wątpienia wydatki poniesione na utrzymanie dobrego stanu technicznego auta, opłaty za ubezpieczenie oraz koszty paliwa. Prowadząc własną działalność należy również pamiętać o opłatach potrącanych z tego tytułu a decydując się na współpracę z partnerem, o prowizji jaką pobiera owa firma. W przypadku OnlyGo prowizja ta jest stała i wynosi zawsze jedynie 50 zł tygodniowo za każdy tydzień, w którym kierowca aktywnie pracuje za kółkiem. W sytuacji choroby lub po prostu w dni, kiedy nie mamy czasu na prace w charakterze kierowcy firma OnlyGo nie pobiera żadnych opłat z tytułu współpracy.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Osoby, które chcą zostać kierowcą Uber we współpracy z OnlyGo powinny na początek wyposażyć się jedynie w adres e-mail oraz smartfon. Następnie należy złożyć odpowiednie oświadczenia i założyć swój profil kierowcy w aplikacji oraz dostarczyć kilka istotnych dokumentów, wśród których znajdują się:

• ważny dowód tożsamości potwierdzający ukończenie 20 rok życia,
• ważne prawo jazdy,
• zaświadczenie o niekaralności,
• poświadczenie odbycia badań lekarskich i psychologicznych.

Więcej o formalnościach dotyczących aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera przeczytasz w artykule: Jak zostać kierowcą Uber?

Ta krótka lista wystarczy, by zacząć pracę w firmie Uber i stać się osobą, która sama wybiera jak i ile pracuje. Dzięki współpracy z Uberem możemy mieć realny wpływ na to ile zarabiamy, bowiem to tylko od naszego zaangażowania i chęci pracy zależy jak wysoka pensja wpłynie na nasze konto.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?
Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:

Praca Uber
Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.

Praca Bolt
Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.

Praca Free Now
Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.