Skip to main content

Ile zarabia kierowca Bolt?

Bolt, czyli innowacyjna aplikacja służąca do zamawiania tanich przejazdów, to jeden z najpopularniejszych sposobów przemieszczania się w obrębie już ponad 30 polskich miast. To również idealna forma zarobku dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas za tak zwanym "kółkiem" i chcą zacząć czerpać z tego wymierne korzyści. Jest to także alternatywa dla zawodowych kierowców taksówek, którzy są niezadowoleni z warunków, jakie oferują im korporacje taksówkarskie.


Teraz, dzięki współpracy z firmą OnlyGo praca jako kierowca Bolt jest dużo prostsza i bardziej dochodowa, a same zasady współpracy przejrzyste i jasne. Nie musisz martwić się o ogromne prowizje partnerskie ani opóźnienia wynagrodzenia. Współpraca z OnlyGo to gwarancja niskich prowizji i atrakcyjne zniżki dla pasażerów, przekładające się na większy zysk kierowcy. To również szybkie, cotygodniowe wypłaty wynagrodzenia oraz program bonusów i nagród dla najaktywniejszych kierowców. Jeśli interesuje Cię ile dokładnie zarabia kierowca Bolt i od czego zależne są stawki, zapraszamy Cię do lektury tego artykułu.

Kierowca Bolt zatrudniony za pośrednictwem OnlyGo

Ile wynoszą zarobki kierowcy Bolt w 2023 roku? 

Zarobki kierowcy Bolt są uzależnione od kilku istotnych czynników, wśród których można wymienić zarówno czas spędzony w pracy, jak i nawet panująca obecnie porę roku. Z tego powodu nie da się jasno ustalić precyzyjnej kwoty, która miesięcznie można zyskać pracując w ten sposób. Można jednak przyjąć, że średnie miesięczne zarobki kierowcy wykonującego minimum 40 godzin kursów tygodniowo zamykają się w dosyć imponującym przedziale 5000 – 8000 zł. Są to oczywiście mocno uśrednione kwoty, ponieważ wielu jest kierowców, którzy potrafią zarobić nawet ponad 12000 zł miesięcznie. Wszystko zależy od składowej czynników zewnętrznych wspomnianych we wcześniejszej części tekstu oraz od zaangażowania samego kierowcy. Co dokładnie wpływa na miesięczny przychód kierowcy Bolt przeczytasz poniżej.

Od czego uzależnione są zarobki w Bolt?

Najistotniejszym czynnikiem determinującym miesięczne wynagrodzenie kierowcy jest oczywiście czas pracy z aplikacją Bolt.  Najbardziej zyskowna jest praca po około 40 – 50 godzin tygodniowo, co stanowić może 8 – 10 godzinny czas pracy przez 5 dni w tygodniu. Oczywiście najbardziej opłacalna jest praca w godzinach porannych, gdy pasażerowie udają się do pracy i szkoły oraz w godzinach popołudniowych, gdy wracają do domów. Kolejną okazją na spory zysk są godziny wieczorne i nocne, szczególnie w weekendy, kiedy życie towarzyskie kwitnie, a większość lokali otwartych jest do białego rana. Istotnym czynnikiem jest również pora roku i dany miesiąc. Z przeprowadzonych przez Bolt wyliczeń wynika, że liczba przejazdów w okresie urlopowym i świątecznym (styczeń, luty i lipiec) jest dużo niższa niż w pozostałych miesiącach.

Sposób płatności, ocena kierowcy w aplikacji Bolt i miejscowość

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem mającym realny wpływ na zarobki kierowcy, jest sposób przyjmowania płatności za przejazd. Co ciekawe, dla większości współpracujących z nami kierowców opłacalne staje się włączenie możliwości transakcji gotówkowych. Oczywiście niezbędna jest do tego ekasa fiskalna, która zapewniona jest dla współpracujących z nami kierowców.

Czynnikiem, który w dużej mierze zależy od zachowania i kultury osobistej kierowcy jest jego ocena.  Jeśli jest ona niska i wynosi mniej niż 4.6 na 5 możliwych gwiazdek może zdarzyć się, że pasażerowie będą rezygnować z przejazdu i zamawiać nowy, by trafić na kierowcę z lepsza oceną. Zatem opłaca się starać się tak, by nasza ocena wynosiła pełne 5 gwiazdek, również dlatego, że kierowcy tacy mają szansę na realizację droższych przejazdów w kategorii Comfort.

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym czynnikiem determinującym zarobki kierowcy jest oczywiście miejsce jego pracy. Im większe miasto, tym większa jest populacja i terytorium przejazdu, dlatego najwyższe zarobki osiągają kierowcy z większych miast takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy Lublin.

Kierowca włącza aplikacje Bolt aby sprawdzić ile zarobił za kurs

Jakie koszty ponosi kierowca Bolt?

Przedstawione powyżej przychody rzędu nawet 12 000 zł są oczywiście kwotami od których należy odjąć pewne koszty wpisujące się w wykonywaną pracę, tak by otrzymać realny zarobek kierowcy. Wśród strat, jakie ponosi taksówkarz możemy wymienić tzw. koszty własne oraz opłaty ubezpieczenia i stałe koszty prowizji Bolt lub partnera, z którym kierowca prowadzi współpracę.

Sporą część z tej sumy stanowi koszt paliwa, która na szczęście może znacząco zmniejszyć się dzięki zniżkom oferowanym przez OnlyGo. Innym kosztem własnym taksówkarza są oczywiście opłaty za przegląd techniczny auta i jego serwisowanie, które należy wykonywać doraźnie w razie jakichkolwiek awarii.  

Drugą część kosztów stanowią opłaty takie jak ubezpieczenie OC auta, podatki oraz prowizja pobierana przez Bolt lub partnera, z którym współpracuje kierowca. W przypadku firmy OnlyGo prowizja jest stała i wynosi 50 zł tygodniowo z zastrzeżeniem, że opłata pobierana jest jedynie za tygodnie, w których kierowca faktycznie wykonywał kursy. Oznacza to, że nie musimy płacić w sytuacji, gdy nasze auto stało w garażu a my nie zarobiliśmy ani złotówki.

Praca kierowcy Bolt to niezwykle atrakcyjne zajęcie, które stwarza możliwość dużego zarobku bez konieczności wielogodzinnej, codziennej pracy. Ostateczny zysk taksówkarza w dużej mierze zależy od jego zaangażowania i chęci zysku oraz od jego zachowania przekładającego się na ocenę wystawiana przez pasażerów. Współpraca z OnlyGo to również gwarancja niskich prowizji partnerskich oraz szansa na atrakcyjne bonusy i nagrody.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OnlyGo

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?

Pracuj jako kierowca z OnlyGo. Zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo:


Praca Uber

Sprawdź jak łatwo możesz zostać kierowcą Ubera.
Kliknij logo Ubera poniżej.


Praca Bolt

Zobacz jak szybko możesz zostać kierowcą Bolta.
Kliknij logo Bolta poniżej.


Praca Free Now

Dowiedz się jak zostać kierowcą Free Now i zacząć zarabiać.
Kliknij logo Free Now poniżej.


Praca Wolt

Sprawdź jak łatwo zostać kurierem Wolt i pracować kiedy chcesz i ile chcesz.
Kliknij logo Wolt poniżej.

Praca Bolt
Opinie kierowców
 • Mirosław W.
  "Zarobki zdecydowanie wysokie. Jestem bardzo zadowolony. Co więcej - dużo benefitów - zniżki na paliwo, karta multisport, rabaty na części motoryzacyjne."
 • Karol S.
  "Jako kierowca Bolt pracuje dopiero kilka miesięcy, ale już wiem, że na pewno zostanę na dłużej. Sam ustalam swój grafik i kategorię przejazdów, w której jeżdżę. To chyba jedna z nielicznych prac, gdzie można tyle zarobić jako kierowca."
 • Magdalena B.
  "Praca jako kierowca Bolt jest zdecydowanie jedną z najbardziej opłacalnych - tymbardziej, jeśli pracuje się z takim partnerem, jak Onlygo. Dostałam własny samochód do pracy, nie martwię się o rozliczenia, a mam jeszcze dodatkowe benefity, takie jak multisport :)"
 • Stanisław W.
  "OnlyGo to najlepszy partner, z jakim miałem przyjemność pracować. Warunki pracy przejrzyste i co najważniejsze - wysokie zarobki."